Avrupa Konseyi’nde Füsun Erdoğan gündemi

İstanbul Milletvekili Melda Onur ve Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, 7 yıl 6 aydın tutuklu bulunan Füsun Erdoğan’ın durumunu anlatmak üzere Strasbourg’da Avrupa Konseyi’nde temaslarını sürdürüyor.

Dün Konseyin Türkiye Raportörü Josette Durrieu ve Konsey Genel Sekreter Temsilcileri ile görüşen heyet, bir de basın toplantısı yaptı. Toplantıya Onur ve Aygün’ün yanı sıra Avrupa Konseyi Parlamenterlar Meclisi üyelerinden milletvekili Nazmi Kal, Füsun Erdoğan’ın avukatlarından Duygu Sarısoy ve Füsun Erdoğan’ın ablası Şengül Tanrıverdi de katıldı.

Basın toplantısında Avukat Duygu Sarısoy Füsun Erdoğan’ın hukuki sürecini anlatırken Melda Onur da Türkiye’de basına yapılan baskılar ve yasakları anlattı.

Heyet bugün ve yarın görüşmelerini sürdürecek. Bugün Konseyin Medya alt komitesi toplantılarına katılacak. Yunanistan Eski Dışişleri Bakanı Dora Bakoyannis ile görüşecekler. Çarşamba günü ise Avrupa Konseyi’nde bu konu ile ilgili bir özel oturum yapılacak. Bu toplantıya Erdoğan’ın oğlu Hollanda’da yaşayan oğlu Aktaş da katılacak.

meldaonur.net

Advertisements